Főoldal » Meccsek » 2023. június 18. » Zöld-foki Köztársaság - Burkina Faso

Zöld-foki Köztársaság - Burkina Faso 3:1 (1:1)

Afrikai Nemzetek Kupája selejtező mérkőzés, B csoport - 2023. június 18. 18:00
Helyszín: Estádio Nacional de Cabo Verde (Praia)

Bebé ('7, 1-0), Issoufou Dayo ('45+3, 1-1), Joao Paulo Fernandes ('67, 2-1), Clé ('90+4, 3-1)

• Ezek a játékosok öt Zöld-foki Köztársaság - Burkina Faso mérkőzésen is játszottak: Steeve Yago, Stopira, Cyrille Bayala, Issoufou Dayo.

Zöld-foki Köztársaság utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Burkina Faso utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereségDöntetlen

Inkább Burkina Faso győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya Burkina Faso csapatának kedvez (3:0).

Ebből a csapatok egyszer játszottak Zöld-foki Köztársaság stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, Burkina Faso csapatának kedvez (1:0).
Az elmúlt fél évben Zöld-foki Köztársaság egyszer sem nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint Burkina Faso egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.
Ha az elmúlt egy évben, az Afrikai Nemzetek Kupája selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Zöld-foki Köztársaság 1 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, Burkina Faso pedig idegenben egyszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Zöld-foki Köztársaság 2351., Burkina Faso 1851. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Burkina Faso jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint Burkina Faso válogatottja nyeri ezt a találkozót.