Főoldal » Meccsek » 2020. november 7. » Olimpik Donetsk - Illichivets

Olimpik Donetsk - Illichivets 3:3 (1:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2021. április 18-án is volt Illichivets - Olimpik Donetsk mérkőzés!

Ukrán Bajnokság mérkőzés, 9. forduló - 2020. november 7. 13:00
Helyszín: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky (Kyjiv)

Olabiran Blessing Muyiwa ('36, 1-0), Danylo Sikan ('44, 11-esből, 1-1), Dmytro Myshnov ('45+2, 11-esből, 1-2), Vyacheslav Tankovskiy ('73, 1-3), Sergiy Politilo ('79, 2-3), Ibrahim Kargbo ('90+4, 3-3)

• A mérkőzésen két gól is született büntetőből.
  • A mérkőzés mind a hat gólját különböző játékos szerezte.
  • Volt, hogy az Illichivets két góllal is vezetett, de végül az Olimpik Donetsk kiegyenlített.
  • Ezek a játékosok tizenkét Olimpik Donetsk - Illichivets mérkőzésen is játszottak: Yevgen Galchuk, Dmytro Myshnov.

Olimpik Donetsk utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereség

Illichivets utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségVereség

Inkább Illichivets győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben nyolcszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Illichivets csapatának kedvez (13:10).

Ebből a csapatok háromszor játszottak az Olimpik Donetsk stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Illichivets csapatának kedvez (7:4).

Az elmúlt fél évben az Olimpik Donetsk kétszer nyert hazai pályán és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Illichivets négyszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Illichivets az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, az Ukrán Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Olimpik Donetsk 3 győzelmet, 1 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Illichivets pedig idegenben hatszor nyert, háromszor játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Ez alapján az Illichivets szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben az Olimpik Donetsk olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Oleksandria, a Lviv vagy a Minai. Az Illichivets pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Zorya Lugansk, a Vorskla Poltava vagy az Oleksandria. Az Illichivets erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Olimpik Donetsk olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Dnipro-1, a Desna vagy a Vorskla Poltava. Az Illichivets gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Kolos Kovalivka, az Oleksandria vagy a Shakhtar Donetsk. Az Illichivets csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Olimpik Donetsk 1107., Illichivets 789. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Illichivets jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Illichivets nyeri ezt a találkozót.