Főoldal » Meccsek » 2021. július 30. » Mexikó - Kanada

Mexikó - Kanada 2:1 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2021. november 17-én is volt Kanada - Mexikó mérkőzés!

Arany Kupa mérkőzés, elődöntő - 2021. július 30. 04:00
Helyszín: NRG Stadium (Houston, Texas)

Orbelín Pineda ('45+2, 11-esből, 1-0), Tajon Buchanan ('57, 1-1), Hector Herrera ('90+9, 2-1)

• Samuel Piette és Doneil Henry összesen öt Mexikó - Kanada mérkőzésen szerepeltek.

Mexikó utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereség

Kanada utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Kanada győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya Mexikó csapatának kedvez (3:1). A mérkőzést a hazai pályán játszotta.

Az elmúlt fél évben Mexikó ötször nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint Kanada ötször nyert idegenben és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Kanada az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, az Arany Kupa mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Mexikó 2 győzelmet és 1 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, Kanada pedig idegenben kétszer nyert és egyszer kapott ki. Tehát Mexikó jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben Mexikó olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Dél-Korea, a Nigéria vagy a Panama. A Kanada pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Costa Rica, a Haiti vagy a Barbados. Mexikó erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Mexikó 697., Kanada 1942. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Mexikó jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján egyértelmű hazai győzelmet várnak.

A Focikatalógus Mexikó válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.