Főoldal » Meccsek » 2021. március 20. » Eintracht Frankfurt - Union Berlin

Eintracht Frankfurt - Union Berlin 5:2 (4:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. március 30-án is volt Eintracht Frankfurt - Union Berlin mérkőzés!

Bundesliga mérkőzés, 26. forduló - 2021. március 20. 15:30
Helyszín: Deutsche Bank Park (Frankfurt am Main)

André Silva ('2, 1-0), Max Kruse ('7, 1-1), Robert Andrich ('35, öngól, 2-1), Filip Kostic ('39, 3-1), André Silva ('41, 4-1), Max Kruse ('45+3, 4-2), Timothy Chandler ('90+2, 5-2)

• Sebastian Rode az egyetlen a mezőnyből, aki öt Eintracht Frankfurt - Union Berlin mérkőzésen is szerepelt.

Eintracht Frankfurt utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Union Berlin utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenVereségVereségGyőzelem

Inkább Union Berlin győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya 6:6, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.

Ebből a csapatok egyszer játszottak az Eintracht Frankfurt stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Union Berlin csapatának kedvez (2:1).
Az elmúlt fél évben az Eintracht Frankfurt ötször nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Union Berlin kétszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. A statisztika alapján az Eintracht Frankfurt sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Bundesliga mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Eintracht Frankfurt 6 győzelmet és 5 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, az Union Berlin pedig idegenben négyszer nyert, négyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát az Eintracht Frankfurt jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Eintracht Frankfurt olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Bayern München, a Bayer Leverkusen vagy a Schalke 04. Az Union Berlin pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Werder Bremen, a Hoffenheim vagy az 1. FC Köln. Az Eintracht Frankfurt erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Eintracht Frankfurt olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Würzburger Kickers vagy a FC Nürnberg. Az Union Berlin gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a RB Leipzig, az Augsburg. Az Union Berlin csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Eintracht Frankfurt 184., Union Berlin 228. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Eintracht Frankfurt jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Eintracht Frankfurt csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.