Főoldal » Meccsek » 2023. október 29. » Atlético Madrid - Alavés

Atlético Madrid - Alavés 2:1 (2:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 21-én is volt Alavés - Atlético Madrid mérkőzés!

Spanyol Bajnokság mérkőzés, 11. forduló - 2023. október 29. 21:00
Helyszín: Estádio Cívitas Metropolitano (Madrid)

Rodrigo Riquelme ('26, 1-0), Álvaro Morata ('45+1, 2-0), Guevara ('90+6, 2-1)

• Ángel Correa az egyetlen a mezőnyből, aki tizenkét Atlético Madrid - Alavés mérkőzésen is szerepelt.
  • Az Atlético Madrid már kilenc mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. szeptember 16-án sikerült ellenfélnek legyőznie (a Valencia verte őket).
  • Az Alavés már hét mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2023. szeptember 2-án sikerült ellenfelet legyőzniük (a Valencia csapatát).

Atlético Madrid utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelem

Alavés utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenVereségDöntetlenVereségVereségGyőzelemVereségGyőzelemVereség

Inkább Alavés győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben négyszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Atlético Madrid csapatának kedvez (7:3).

Ebből a csapatok kétszer játszottak az Atlético Madrid stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, az Atlético Madrid csapatának kedvez (5:1).

Az elmúlt fél évben az Atlético Madrid ötször nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Alavés egyszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. A statisztika alapján az Atlético Madrid sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Spanyol Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Atlético Madrid 7 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, az Alavés pedig idegenben kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Tehát az Atlético Madrid jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Atlético Madrid olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Real Madrid, a Feyenoord vagy a Real Sociedad. Az Alavés pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Osasuna, a Levante vagy a Racing Santander. Az Atlético Madrid erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Atlético Madrid 23., Alavés 616. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Atlético Madrid jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Atlético Madrid csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.