Főoldal » Meccsek » 2023. augusztus 7. » West Armenia - Alashkert

West Armenia - Alashkert 1:4 (1:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 18-án is volt Alashkert - West Armenia mérkőzés!

Örmény Bajnokság mérkőzés, 2. forduló - 2023. augusztus 7. 16:00
Helyszín: Junior Sport Stadium (Yerevan)

Levan Kutalia ('18, 11-esből, 0-1), Levan Kutalia ('23, 11-esből, 0-2), Sargis Metoyan ('45+3, 1-2), Yeison Racines ('83, 1-3), David Khurtsidze ('90+3, 1-4)

• A mérkőzésen két gól is született büntetőből.

Alashkert utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségGyőzelemDöntetlenVereségVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Alashkert győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya az Alashkert csapatának kedvez (4:1). A mérkőzést a hazai pályán játszotta.

Az elmúlt fél évben a West Armenia egyszer sem nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Alashkert ötször nyert idegenben, ezzel minden meccsét megnyerve. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Alashkert az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, az Örmény Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a West Armenia 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Alashkert pedig idegenben ötször nyert, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ez alapján az Alashkert szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a West Armenia olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Shirak. Az Alashkert gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Urartu. Az Alashkert csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

West Armenia 6225., Alashkert 1124. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Alashkert jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Alashkert nyeri ezt a találkozót.