Főoldal » Meccsek » 2021. október 3. » Taraz - Atyrau

Taraz - Atyrau 2:2 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2022. július 2-án is volt Atyrau - Taraz mérkőzés!

Kazah Bajnokság mérkőzés, 23. forduló - 2021. október 3. 12:00
Helyszín: Ortalıq Stadion (Taraz)

Piotr Grzelczak ('2, 0-1), Timur Dosmagambetov ('45+1, 1-1), Piotr Grzelczak ('73, 1-2), Bauyrzhan Baytana ('90+6, 11-esből, 2-2)

• Dinmuhamed Karaman és Rafail Ospanov összesen hét Taraz - Atyrau mérkőzésen szerepeltek.
  • A játékvezető a sok szabálytalanság miatt nyolc alkalommal osztott ki sárgalapot.

Taraz utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenDöntetlenDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereség

Atyrau utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségDöntetlenVereségDöntetlenVereségVereségVereségDöntetlenVereség

Inkább Atyrau győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Taraz csapatának kedvez (8:5).

Ebből a csapatok háromszor játszottak a Taraz stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a Taraz csapatának kedvez (5:2).

Az elmúlt fél évben a Taraz egyszer nyert hazai pályán, háromszor játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Atyrau egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. A statisztika alapján a Taraz sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Kazah Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Taraz 4 győzelmet, 2 döntetlent és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Atyrau pedig idegenben háromszor nyert, egyszer játszott döntetlent és ötször kapott ki. Tehát a Taraz jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Taraz olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Shakter Karaganda, az Aktobe vagy az Atyrau. Az Atyrau pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Zhetysu, a Kyzyl-Zhar vagy az Arys. A Taraz erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Taraz olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Zhetysu, a Tobol vagy a Kairat Almaty. Az Atyrau gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Kaspiy Aktau, a Taraz vagy az Aktobe. A Taraz csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Taraz 2546., Atyrau 2382. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Atyrau jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Taraz csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.