Főoldal » Meccsek » 2023. november 20. » Svédország U21 - Hollandia U21

Svédország U21 - Hollandia U21 2:4 (1:1)

U21 EB selejtező mérkőzés, C csoport - 2023. november 20. 18:00
Helyszín: Borås Arena (Borås)

Sebastian Nanasi ('37, 1-0), Sontje Hansen ('39, 1-1), Ruben van Bommel ('64, 1-2), Joakim Persson ('90+5, 2-2), Noah Ohio ('90+2, 2-3), Ruben van Bommel ('90+6, 2-4)

• A csapatok 12 éve és 105 napja nem találkoztak egymással, utoljára 2011. augusztus 10-én.
  • Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Három gól is született a rendes játékidő hosszabbításában, a 90 perc letelte után.

Korábbi Svédország U21 - Hollandia U21 mérkőzések:

Svédország U21 győzelem

2011. aug. 10. 3:0 (2:0)

Hollandia U21 győzelem

Svédország U21 utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Hollandia U21 utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenDöntetlenDöntetlenGyőzelem

Inkább Hollandia U21 győzelem

Az elmúlt fél évben Svédország U21 kétszer nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Hollandia U21 háromszor nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Hollandia U21 az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, az U21 EB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Svédország U21 1 győzelmet és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Hollandia U21 pedig idegenben háromszor nyert. Ez alapján Hollandia U21 szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben Svédország U21 olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Finnország U21 vagy a Moldova U21. A Hollandia U21 pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Grúzia U21, a Belgium U21. Hollandia U21 erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Svédország U21 2034., Hollandia U21 2129. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Svédország U21 jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint Hollandia U21 válogatottja nyeri ezt a találkozót.