Főoldal » Meccsek » 2023. szeptember 3. » Stellenbosch - Orlando Pirates

Stellenbosch - Orlando Pirates 1:2 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. december 29-én is volt Orlando Pirates - Stellenbosch mérkőzés!

Dél-afrikai 8 Kupa mérkőzés, elődöntő - 2023. szeptember 3. 15:00
Helyszín: Athlone Stadium (Cape Town, WC)

Ismaël Toure ('45+6, 1-0), Zakhele Lepasa ('66, 1-1), Deon Hotto ('90+4, 1-2)

• Patseba Mako az egyetlen a mezőnyből, aki tíz Stellenbosch - Orlando Pirates mérkőzésen is szerepelt.
  • Ez volt Deon Hotto 4. gólja, melyet a Stellenbosch hálójába lőtt.
  • Az Orlando Pirates már hét mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. augusztus 5-én sikerült ellenfélnek legyőznie (a Stellenbosch verte őket).

Stellenbosch utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlen

Orlando Pirates utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelem

Inkább Orlando Pirates győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben hétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Orlando Pirates csapatának kedvez (11:6).

Ebből a csapatok négyszer játszottak a Stellenbosch stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Orlando Pirates csapatának kedvez (4:2).

Az elmúlt fél évben a Stellenbosch egyszer nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Orlando Pirates kétszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Orlando Pirates az utóbbi mérkőzéseit.
Az elmúlt egy évben a Stellenbosch olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Mamelodi Sundowns, az Orlando Pirates vagy a Golden Arrows. Az Orlando Pirates pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Maccabi Tel Aviv, a Kaizer Chiefs vagy a Chippa United. A Stellenbosch erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Stellenbosch olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a SuperSport United. Az Orlando Pirates gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Stellenbosch. A Stellenbosch csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Stellenbosch 2261., Orlando Pirates 740. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Orlando Pirates jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Orlando Pirates nyeri ezt a találkozót.