Főoldal » Meccsek » 2023. szeptember 28. » RWDM - Union St. Gilloise

RWDM - Union St. Gilloise 2:3 (2:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. január 31-én is volt Union St. Gilloise - RWDM mérkőzés!

Belga Bajnokság mérkőzés, 5. forduló - 2023. szeptember 28. 18:30
Helyszín: Edmond Machtensstadion (Brussels)

Gustaf Nilsson ('13, 0-1), Mohamed Amoura ('32, 0-2), Makhtar Gueye ('43, 1-2), Pierre Dwomoh ('45+1, 2-2), Loďc Lapoussin ('90+6, 2-3)

• A mérkőzés mind az öt gólját különböző játékos szerezte.
  • Florian Le Joncour, Loďc Lapoussin, Christian Burgess és Anthony Moris összesen öt RWDM - Union St. Gilloise mérkőzésen szerepeltek.

RWDM utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Union St. Gilloise utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Union St. Gilloise győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Union St. Gilloise csapatának kedvez (6:2).

Ebből a csapatok egyszer játszottak a RWDM stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Union St. Gilloise csapatának kedvez (2:0).

Az elmúlt fél évben a RWDM kétszer nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Union St. Gilloise négyszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Union St. Gilloise az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Belga Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a RWDM 2 győzelmet és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Union St. Gilloise pedig idegenben négyszer nyert, háromszor játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez alapján az Union St. Gilloise szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a RWDM olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Mechelen, a Cercle Brugge vagy a Beerschot-Wilrijk. Az Union St. Gilloise pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Club Brugge, a Standard Liege vagy a Kortrijk. Az Union St. Gilloise erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a RWDM olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Genk. Az Union St. Gilloise gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Mechelen. A RWDM csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

RWDM 2124., Union St. Gilloise 721. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Union St. Gilloise jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Union St. Gilloise nyeri ezt a találkozót.