Főoldal » Meccsek » 2022. június 1. » Olaszország - Argentína

Olaszország - Argentína 0:3 (0:2)

CONMEBOL-UEFA Bajnokok Kupája mérkőzés, döntő - 2022. június 1. 20:45
Helyszín: Wembley Stadium (London)

Lautaro Martínez ('28, 0-1), Ángel di María ('45+1, 0-2), Paulo Dybala ('90+4, 0-3)

• A két csapat 4 éve és 70 napja nem találkozott egymással, utoljára 2018. március 23-án.

Olaszország utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenDöntetlenDöntetlen

Argentína utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Inkább Argentína győzelem

Az elmúlt fél évben Olaszország egyszer sem nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Argentína egyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Argentína az utóbbi mérkőzéseit.

Az elmúlt egy évben Olaszország olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Belgium, a Svájc vagy az Ausztria. Az Argentína pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Chile, az Uruguay vagy a Peru. Argentína erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Olaszország 1049., Argentína 886. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Argentína jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus látogatói összességében döntetlenre tippelnek.
A Focikatalógus szerint Argentína válogatottja nyeri ezt a találkozót.