Főoldal » Meccsek » 2022. június 14. » Németország - Olaszország

Németország - Olaszország 5:2 (2:0)

UEFA Nemzetek Ligája mérkőzés, A divízió, 3. csoport - 2022. június 14. 20:45
Helyszín: Stadion im BORUSSIA-PARK (Mönchengladbach)

Joshua Kimmich ('10, 1-0), Ilkay Gündogan ('45+4, 11-esből, 2-0), Thomas Müller ('51, 3-0), Timo Werner ('68, 4-0), Timo Werner ('69, 5-0), Degnand Gnonto ('78, 5-1), Alessandro Bastoni ('90+4, 5-2)

Mérkőzés összefoglaló:

• Hat különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • A Németország öt góllal is vezetett, de a meccs végére ez az előny három gólra apadt.
  • Thomas Müller az egyetlen a mezőnyből, aki hét Németország - Olaszország mérkőzésen is szerepelt.

2016. nov. 15. 0:0
2016. júl. 2. 1:1 / tizenegyesekkel 6:5 (0:0)

Németország utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Olaszország utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereség

Inkább Olaszország győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya 1:1, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben Németország egyszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint Olaszország egyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.
Ha az elmúlt egy évben, az UEFA Nemzetek Ligája mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Németország 1 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, Olaszország pedig idegenben egyszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Az elmúlt egy évben Németország olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Románia, az Izrael vagy az Örményország. Az Olaszország pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Hollandia, a Belgium vagy a Törökország. Olaszország erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Németország 842., Olaszország 1035. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Németország jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus Németország válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.