Főoldal » Meccsek » 2024. január 22. » Mozambik - Ghána

Mozambik - Ghána 2:2 (0:1)

Afrikai Nemzetek Kupája mérkőzés, 3. forduló - 2024. január 22. 21:00
Helyszín: Stade Olympique Alassane Ouattara (Abidjan)

Jordan Ayew ('15, 11-esből, 0-1), Jordan Ayew ('70, 11-esből, 0-2), Geny ('90+1, 11-esből, 1-2), Reinildo ('90+4, 2-2)

Mérkőzés összefoglaló:

• A két csapat 7 éve és 302 napja nem találkozott egymással, utoljára 2016. március 27-én.
  • A mérkőzésen három gól is született büntetőből.
  • Két gól is született a rendes játékidő hosszabbításában, a 90 perc letelte után.
  • Volt, hogy a Ghána két góllal is vezetett, de végül a Mozambik kiegyenlített.
  • A játékvezető a sok szabálytalanság miatt kilenc alkalommal osztott ki sárgalapot.

Mozambik utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemVereségDöntetlenGyőzelem

Ghána utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenVereségDöntetlenVereségGyőzelemVereségVereségGyőzelemGyőzelemDöntetlen

Inkább Ghána győzelem
Az elmúlt fél évben Mozambik kétszer nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Ghána egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. A statisztika alapján Mozambik sikeresebb volt a közelmúltban.

Az elmúlt egy évben Mozambik olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Benin vagy a Lesotho. A Ghána pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Dél-Korea vagy a Nicaragua. Ghána erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben Mozambik olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Lesotho, az Algéria vagy a Szenegál. A Ghána gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Comore-szigetek, a Niger vagy a Madagaszkár. Mozambik csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Mozambik 2326., Ghána 1412. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Ghána jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján inkább vendég győzelmet várnak.
A Focikatalógus szerint Ghána válogatottja nyeri ezt a találkozót.