Főoldal » Meccsek » 2022. október 30. » Kesla - Karabakh

Kesla - Karabakh 0:4 (0:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. április 2-án is volt Kesla - Karabakh mérkőzés!

Azeri Bajnokság mérkőzés, 12. forduló - 2022. október 30. 12:00
Helyszín: Şamaxı şəhər stadionu (Şamaxı)

Musa Gurbanli ('51, 0-1), Elvin Cafarquliyev ('57, 0-2), Musa Gurbanli ('90+3, 0-3), Calal Hüseynov ('90+5, öngól, 0-4)

• Abbas Hüseynov és Maksim Medvedev összesen 23 Kesla - Karabakh mérkőzésen szerepeltek.
  • Ez volt Musa Gurbanli 4. gólja, melyet a Kesla hálójába lőtt.
  • A Kesla már 21 mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2022. március 12-én sikerült ellenfelet legyőzniük (a Sabail csapatát).

Kesla utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenVereségVereségVereségDöntetlenVereségVereségDöntetlenVereség

Karabakh utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Karabakh győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben tizenötször találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Karabakh csapatának kedvez (38:6).

Ebből a csapatok hétszer játszottak a Kesla stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, a Karabakh csapatának kedvez (13:3).

Az elmúlt fél évben a Kesla egyszer sem nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Karabakh hatszor nyert idegenben és háromszor kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Karabakh az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, az Azeri Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Kesla 3 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Karabakh pedig idegenben ötször nyert. Ez alapján a Karabakh szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Kesla olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Turan Tovuz, a Sabah FK vagy a Qabala. A Karabakh gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Nantes, a Freiburg vagy a Lech Poznan. A Karabakh csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Kesla 1313., Karabakh 544. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Karabakh jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint a Karabakh nyeri ezt a találkozót.