Főoldal » Meccsek » 2016. szeptember 1. » Irán - Katar

Irán - Katar 2:0 (0:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 7-én is volt Irán - Katar mérkőzés!

VB selejtező mérkőzés, Ázsia-zóna, 3. forduló, A csoport - 2016. szeptember 1. 18:30
Helyszín: Azadi Stadium (Tehrān), 78.000 néző

Reza Ghoochannejhad ('90+4, 1-0), Alireza Jahanbakhsh ('90+11, 2-0)

47%

• A mérkőzés mindkét gólja a a rendes játékidő hosszabbításában, a 90 perc letelte után született.
  • Jalal Hosseini az egyetlen a mezőnyből, aki hat Irán - Katar mérkőzésen is szerepelt.

Irán utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelem

Katar utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelem

Inkább Katar győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya Irán csapatának kedvez (1:0).

Az elmúlt fél évben Irán háromszor nyert hazai pályán, ezzel minden meccsét megnyerve. Az elmúlt fél év mérlege szerint Katar egyszer sem nyert idegenben és kétszer kapott ki. A statisztika alapján Irán sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Irán 3 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, Katar pedig idegenben kétszer nyert és egyszer kapott ki. Tehát Irán jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben Irán olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Omán, az India vagy a Kirgizisztán. A Katar pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Szaúd-Arábia, az Omán vagy a Hongkong. Katar erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Irán 935., Katar 1029. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Irán jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus Irán válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.