Főoldal » Meccsek » 2017. december 20. » Fortuna Sittard - Alkmaar

Fortuna Sittard - Alkmaar 2:4 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 17-én is volt Fortuna Sittard - Alkmaar mérkőzés!

Holland Kupa mérkőzés, nyolcaddöntő - 2017. december 20. 19:45
Helyszín: Fortuna Sittard Stadion (Sittard), 5.100 néző

Wout Weghorst ('2, 0-1), Djibril Dianessy ('27, 1-1), Finn Stokkers ('48, 2-1), Wout Weghorst ('89, 2-2), Alireza Jahanbakhsh ('90+2, 2-3), Levi Garcia ('90+5, 2-4)

• Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • A Fortuna Sittard utolsó négy mérkőzésén mindig legalább öt gól esett.

Fortuna Sittard utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlen

Alkmaar utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Alkmaar győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya az Alkmaar csapatának kedvez (5:0). A mérkőzést a hazai pályán játszotta.
Az elmúlt fél évben a Fortuna Sittard ötször nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Alkmaar négyszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Ha az elmúlt egy évben, a Holland Kupa mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Fortuna Sittard 1 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, az Alkmaar pedig idegenben kétszer nyert. Ez alapján az Alkmaar szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Fortuna Sittard olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Waalwijk, a Volendam vagy a Go Ahead Eagles. Az Alkmaar pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Club Brugge, a Heerenveen vagy a Vitesse. Az Alkmaar erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Fortuna Sittard olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Nijmegen. Az Alkmaar gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Panathinaikosz. Az Alkmaar csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Fortuna Sittard 1090., Alkmaar 61. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Alkmaar jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus szerint az Alkmaar nyeri ezt a találkozót.