Főoldal » Meccsek » 2023. július 23. » Derry City - Athlone

Derry City - Athlone 3:0 (1:0)

Ír Kupa mérkőzés, 1. forduló - 2023. július 23. 18:00
Helyszín: The Ryan McBride Brandywell Stadium (Derry)

William Patching ('23, 11-esből, 1-0), Brandon Kavanagh ('90+3, 2-0), Michael Duffy ('90+5, 3-0)

• A két csapat 8 éve és 302 napja nem találkozott egymással, utoljára 2014. szeptember 26-án.
  • A Derry City már öt mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. június 26-án sikerült ellenfélnek legyőznie (a Shamrock Rovers verte őket).

Derry City utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenVereség

Athlone utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenVereség

Inkább Athlone győzelem
Az elmúlt fél évben a Derry City hatszor nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Athlone háromszor nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján a Derry City sikeresebb volt a közelmúltban.

Az elmúlt egy évben a Derry City olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Dundalk, a St. Patricks vagy a Sligo Rovers. Az Athlone pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Finn Harps, a Longford vagy a Wexford Youths. A Derry City erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Derry City olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Drogheda, a Bohemian vagy a Shamrock Rovers. Az Athlone gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Treaty United, a Wexford Youths vagy a Waterford. A Derry City csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Derry City 199., Athlone 2153. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Derry City jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Derry City csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.