Főoldal » Meccsek » 2023. június 14. » Dél-Szudán - Gambia

Dél-Szudán - Gambia 2:3 (1:1)

Afrikai Nemzetek Kupája selejtező mérkőzés, G csoport - 2023. június 14. 15:00
Helyszín: Suez Canal Stadium (Ismailia)

Rahan Angier ('4, öngól, 0-1), Valentino Yuel ('21, 1-1), Ablie Jallow ('62, 1-2), Chol Daniel ('90+1, 2-2), Hamza Barry ('90+6, 2-3)

Korábbi Dél-Szudán - Gambia mérkőzések:

Dél-Szudán győzelem

Gambia győzelem

2022. jún. 4. 0:1 (1:0)
2021. okt. 12. 1:2 (2:0)

Dél-Szudán utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségVereségVereség

Gambia utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségDöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelem

Inkább Gambia győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya Gambia csapatának kedvez (3:1).
Az elmúlt fél évben Dél-Szudán egyszer sem nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Gambia egyszer sem nyert idegenben és egyszer kapott ki.
Ha az elmúlt egy évben, az Afrikai Nemzetek Kupája selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Dél-Szudán 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Gambia pedig idegenben egyszer kapott ki.
Az elmúlt egy évben Dél-Szudán olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Kongói Köztársaság. A Gambia gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Új-Zéland. Dél-Szudán csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Dél-Szudán 4035., Gambia 2856. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Gambia jobb csapatnak tűnik.