Főoldal » Meccsek » 2023. augusztus 29. » Damak - Al Fateh

Damak - Al Fateh 2:2 (2:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 23-án is volt Al Fateh - Damak mérkőzés!

Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzés, 4. forduló - 2023. augusztus 29. 17:00
Helyszín: Dhamak Club Stadium (Khamis Mushait)

Assan Ceesay ('23, 11-esből, 1-0), Assan Ceesay ('45+3, 2-0), Firas Albirakan ('61, 2-1), Firas Albirakan ('90+3, 2-2)

• Volt, hogy a Damak két góllal is vezetett, de végül az Al Fateh kiegyenlített.
  • Mohammed Al Fuhaid az egyetlen a mezőnyből, aki kilenc Damak - Al Fateh mérkőzésen is szerepelt.
  • Ez volt Firas Albirakan 7. gólja, melyet a Damak hálójába lőtt.

Damak utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenVereségVereségDöntetlenGyőzelemVereségVereségGyőzelemVereség

Al Fateh utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenGyőzelemVereségVereségVereségDöntetlen

Inkább Al Fateh győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Fateh csapatának kedvez (13:11).

Ebből a csapatok háromszor játszottak a Damak stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Al Fateh csapatának kedvez (6:4).

Az elmúlt fél évben a Damak egyszer sem nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Al Fateh egyszer nyert idegenben és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Al Fateh az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Damak 2 győzelmet, 2 döntetlent és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Al Fateh pedig idegenben négyszer nyert, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Ez alapján az Al Fateh szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Damak olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Al Baten vagy az Abha. Az Al Fateh pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Al-Hilal, az Al Ittifaq. Az Al Fateh erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Damak olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Al Taawoun, az Al-Shabab Riyadh vagy az Al-Hilal. Az Al Fateh gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Al Feiha, az Al-Shabab Riyadh vagy az Al-Nassr. A Damak csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Damak 2339., Al Fateh 1695. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Fateh jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Al Fateh nyeri ezt a találkozót.