Főoldal » Meccsek » 2023. szeptember 30. » Cusco - Sporting Cristal

Cusco - Sporting Cristal 4:1 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 21-én is volt Sporting Cristal - Cusco mérkőzés!

Perui Bajnokság mérkőzés, 16. forduló - 2023. szeptember 30. 01:00
Helyszín: Estadio Inca Garcilaso de la Vega (Cusco)

Felipe Rodríguez ('20, 1-0), Abdiel Ayarza ('73, 2-0), Yoshimar Yotún ('81, 2-1), James Morales ('90+4, 3-1), Gerson Barreto ('90+7, 4-1)

• A mérkőzés mind az öt gólját különböző játékos szerezte.
  • Gianfranco Chávez az egyetlen a mezőnyből, aki nyolc Cusco - Sporting Cristal mérkőzésen is szerepelt.

Cusco utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenVereségGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelem

Sporting Cristal utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlen

Inkább Sporting Cristal győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Sporting Cristal csapatának kedvez (9:4).

Ebből a csapatok egyszer játszottak a Cusco stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, a Sporting Cristal csapatának kedvez (2:1).
Az elmúlt fél évben a Cusco kétszer nyert hazai pályán, négyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Sporting Cristal kétszer nyert idegenben, ötször játszott döntetlent. A statisztika alapján a Cusco sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Perui Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Cusco 8 győzelmet és 4 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, a Sporting Cristal pedig idegenben hatszor nyert, hatszor játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Tehát a Cusco jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Cusco olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Universidad César Vallejo, a Deportivo Binacional vagy a Cajamarca. A Sporting Cristal pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a The Strongest, a Huancayo vagy az Universidad César Vallejo. A Sporting Cristal erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Cusco 1950., Sporting Cristal 1016. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Sporting Cristal jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint a Sporting Cristal nyeri ezt a találkozót.