Főoldal » Meccsek » 2023. október 30. » Araz - Karabakh

Araz - Karabakh 2:1 (0:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. május 26-án is lesz Araz - Karabakh mérkőzés!

Azeri Bajnokság mérkőzés, 11. forduló - 2023. október 30. 16:00
Helyszín: Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu (Baku)

Orxan Aliyev ('75, 11-esből, 1-0), Elvis Sukisa ('90+1, 2-0), Juninho ('90+7, 2-1)

• A játékvezető a sok szabálytalanság miatt tíz alkalommal osztott ki sárgalapot.

Korábbi Araz - Karabakh mérkőzések:

Araz győzelem

Karabakh győzelem

2023. aug. 20. 1:2 (1:0)

Araz utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemVereség

Karabakh utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlen

Inkább Karabakh győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya a Karabakh csapatának kedvez (2:1).
Az elmúlt fél évben az Araz háromszor nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Karabakh ötször nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján az Araz sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, az Azeri Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Araz 3 győzelmet és 1 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, a Karabakh pedig idegenben háromszor nyert, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Tehát az Araz jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Araz olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Neftchi, a Qabala vagy a Zira. A Karabakh pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a HJK Helsinki, az Olimpija Ljubljana vagy a Häcken. A Karabakh erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Araz 4982., Karabakh 467. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Karabakh jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint a Karabakh nyeri ezt a találkozót.