Főoldal » Meccsek » 2024. január 20. » Algéria - Burkina Faso

Algéria - Burkina Faso 2:2 (0:1)

Afrikai Nemzetek Kupája mérkőzés, 2. forduló - 2024. január 20. 15:00
Helyszín: Stade de Bouaké (Stade de la Paix)

Mohamed Konaté ('45+3, 0-1), Baghdad Boudjenah ('51, 1-1), Bertrand Traore ('71, 11-esből, 1-2), Baghdad Boudjenah ('90+5, 2-2)

• Islam Slimani az egyetlen a mezőnyből, aki hat Algéria - Burkina Faso mérkőzésen is szerepelt.

Algéria utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlen

Burkina Faso utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenVereség

Inkább Burkina Faso győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya 3:3, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Ebből a csapatok egyszer játszottak Algéria stadionjában, a gólarány 2:2, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben Algéria háromszor nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint Burkina Faso háromszor nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján Algéria sikeresebb volt a közelmúltban.

Az elmúlt egy évben Algéria olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Elefántcsontpart, a Zöld-foki Köztársaság vagy a Niger. A Burkina Faso pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Kongói Demokratikus Köztársaság, a Mauritánia vagy az Etiópia. Algéria erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Algéria 1544., Burkina Faso 1842. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Algéria jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján egyértelmű hazai győzelmet várnak.

A Focikatalógus Algéria válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.