Főoldal » Meccsek » 2023. július 13. » Al Ahly - Zamalek

Al Ahly - Zamalek 4:1 (3:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 15-én is volt Zamalek - Al Ahly mérkőzés!

Egyiptomi Bajnokság mérkőzés, 31. forduló - 2023. július 13. 19:30
Helyszín: Cairo International Stadium (al-Qāhirah)

Hussein El Shahat ('2, 1-0), Hussein El Shahat ('36, 2-0), Ali Maaloul ('45+1, 3-0), Zizo ('68, 11-esből, 3-1), Mohamed Sherif ('90+4, 4-1)

• Mohamed El Shenawy és Mohamed Hany összesen tizenhárom Al Ahly - Zamalek mérkőzésen szerepeltek.
  • Az Al Ahly már húsz mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. március 11-én sikerült ellenfélnek legyőznie (a Mamelodi Sundowns verte őket).

Al Ahly utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Zamalek utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Inkább Zamalek győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben hétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Ahly csapatának kedvez (16:11).

Ebből a csapatok kétszer játszottak az Al Ahly stadionjában, a gólarány 3:3, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben az Al Ahly hétszer nyert hazai pályán, ezzel minden meccsét megnyerve. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Zamalek egyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. A statisztika alapján az Al Ahly sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, az Egyiptomi Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Al Ahly 7 győzelmet és 1 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, a Zamalek pedig idegenben háromszor nyert, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát az Al Ahly jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Al Ahly olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az ES Tunis, a Wydad Casablanca vagy a Raja Casablanca. A Zamalek pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Smouha, a Haras El Hodood vagy a Future. Az Al Ahly erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Al Ahly olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Flamengo RJ vagy a Real Madrid. A Zamalek gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Pharco, a Ghazl El Mehalla. Az Al Ahly csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Al Ahly 289., Zamalek 521. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Ahly jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Al Ahly csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.