Főoldal » Meccsek » 2020. október 1. » AEK Athen - Wolfsburg

AEK Athen - Wolfsburg 2:1 (0:1)

Európa-Liga selejtező mérkőzés, rájátszás - 2020. október 1. 20:45
Helyszín: Olympiako Stadio Spyros Louis (Athína)

Admir Mehmedi ('45+1, 0-1), André Simőes ('64, 1-1), Karim Ansarifard ('90+4, 2-1)

AEK Athen győzelem:
10 tipp (19%)
8 tipp (15%)
Wolfsburg győzelem:
33 tipp (64%)

AEK Athen utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereségVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Wolfsburg utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereség

Inkább Wolfsburg győzelem

Az elmúlt fél évben az AEK Athen kétszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Wolfsburg ötször nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Wolfsburg az utóbbi mérkőzéseit.

Az elmúlt egy évben az AEK Athen olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az OFI Heraklion vagy a Lamia. A Wolfsburg pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Bayer Leverkusen, a Schalke 04. A Wolfsburg erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az AEK Athen olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Atromitos vagy az Olympiakos Pireus. A Wolfsburg gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Mönchengladbach vagy a Shakhtar Donetsk. A Wolfsburg csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
AEK Athen 113., Wolfsburg 121. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az AEK Athen jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint a Wolfsburg nyeri ezt a találkozót.