Főoldal » Meccsek » 2021. szeptember 3. » Venezuela - Argentína

Venezuela - Argentína 1:3 (0:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2022. március 26-án is volt Argentína - Venezuela mérkőzés!

VB selejtező mérkőzés, Dél-Amerika-zóna, 9. forduló - 2021. szeptember 3. 02:00
Helyszín: Estadio Olímpico de la UCV (Caracas)

Lautaro Martínez ('45+2, 0-1), Joaquín Correa ('71, 0-2), Ángel Correa ('74, 0-3), Yeferson Soteldo ('90+4, 11-esből, 1-3)

Mérkőzés összefoglaló:

• Lionel Messi az egyetlen a mezőnyből, aki kilenc Venezuela - Argentína mérkőzésen is szerepelt.

Venezuela utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenDöntetlenVereségDöntetlenVereségGyőzelemVereségVereségVereség

Argentína utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenDöntetlenGyőzelem

Inkább Argentína győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya 3:3, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.

Ebből a csapatok egyszer játszottak Venezuela stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, Argentína csapatának kedvez (2:0).
Az elmúlt fél évben Venezuela egyszer sem nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint Argentína egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Venezuela 1 győzelmet, 1 döntetlent és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Argentína pedig idegenben kétszer nyert, egyszer játszott döntetlent. Ez alapján Argentína szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben Venezuela olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Chile. Az Argentína pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Brazília. Argentína erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Venezuela 1832., Argentína 893. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Argentína jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján egyértelmű vendég győzelmet várnak.
A Focikatalógus szerint Argentína válogatottja nyeri ezt a találkozót.