Főoldal » Meccsek » 2020. augusztus 5. » Shakhtar Donetsk - Wolfsburg

Shakhtar Donetsk - Wolfsburg 3:0 (0:0)

Európa-Liga mérkőzés, nyolcaddöntő - 2020. augusztus 5. 18:55
Helyszín: NSK Olimpijs'kyj (Kyiv)

Júnior Moraes ('89, 1-0), Manor Solomon ('90+1, 2-0), Júnior Moraes ('90+3, 3-0)

• A Shakhtar Donetsk már tizenegy mérkőzés óta veretlen, utoljára 2020. március 15-én sikerült ellenfélnek legyőznie (a Zorya Lugansk verte őket).

Shakhtar Donetsk utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Wolfsburg utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenVereségGyőzelemVereségDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelem

Inkább Wolfsburg győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya a Shakhtar Donetsk csapatának kedvez (2:1).

Az elmúlt fél évben a Shakhtar Donetsk ötször nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Wolfsburg négyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. A statisztika alapján a Shakhtar Donetsk sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, az Európa-Liga mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Shakhtar Donetsk 1 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, a Wolfsburg pedig idegenben egyszer nyert. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Az elmúlt egy évben a Shakhtar Donetsk olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Benfica, a Dinamo Kiev vagy a Ventspils. A Wolfsburg pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Bayer Leverkusen, a Malmö FF vagy a Schalke 04. A Wolfsburg erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Shakhtar Donetsk 4., Wolfsburg 124. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Shakhtar Donetsk jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Shakhtar Donetsk csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.