Főoldal » Meccsek » 2022. szeptember 17. » Sepsi - Botosani

Sepsi - Botosani 7:0 (2:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 29-én is volt Botosani - Sepsi mérkőzés!

Román Bajnokság mérkőzés, 11. forduló - 2022. szeptember 17. 18:00
Helyszín: Arena Sepsi OSK (Sfântu Gheorghe)

Mário Rondon ('24, 1-0), Mário Rondon ('45+1, 2-0), Ion Gheorghe ('66, 3-0), Catalin Golofca ('71, 4-0), Anass Achahbar ('75, 5-0), Alexandru Tudorie ('83, 6-0), Alexandru Tudorie ('90+1, 7-0)

• Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Roland Niczuly az egyetlen a mezőnyből, aki tizenhat Sepsi - Botosani mérkőzésen is szerepelt.
  • A Botosani már öt mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2022. augusztus 14-én sikerült ellenfelet legyőzniük (a CFR Cluj csapatát).

Sepsi utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségVereségGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenVereségDöntetlen

Botosani utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségDöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlen

Inkább Botosani győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben nyolcszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya 8:8, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Ebből a csapatok négyszer játszottak a Sepsi stadionjában, a gólarány 4:4, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben a Sepsi háromszor nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Botosani háromszor nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. A statisztika alapján a Sepsi sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Román Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Sepsi 5 győzelmet, 1 döntetlent és 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Botosani pedig idegenben ötször nyert, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát a Sepsi jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Sepsi olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a CSKA Szófia, az Olimpija Ljubljana vagy a Gaz Metan Medias. A Botosani pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a CFR Cluj, a Voluntari vagy a Chindia Targoviste. A Sepsi erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Sepsi olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Mioveni, a Rapid Bukarest vagy a Djurgarden. A Botosani gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Petrolul Ploiesti, a Rapid Bukarest vagy a CS U Craiova. A Botosani csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Sepsi 1246., Botosani 669. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Botosani jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Sepsi csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.