Főoldal » Meccsek » 2021. szeptember 5. » San Marino - Lengyelország

San Marino - Lengyelország 1:7 (0:4)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2021. október 9-én is volt Lengyelország - San Marino mérkőzés!

VB selejtező mérkőzés, Európa, I csoport - 2021. szeptember 5. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico di Serravalle (Serravalle)

Robert Lewandowski ('4, 0-1), Karol Swiderski ('16, 0-2), Robert Lewandowski ('21, 0-3), Karol Linetty ('44, 0-4), Nicola Nanni ('48, 1-4), Adam Buksa ('67, 1-5), Adam Buksa ('90+2, 1-6), Adam Buksa ('90+4, 1-7)

• A két csapat 7 éve és 362 napja nem találkozott egymással, utoljára 2013. szeptember 10-én.
  • Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Adam Buksa mesterhármast ért el a mérkőzésen.
  • Ez volt Robert Lewandowski 6. gólja, melyet a San Marino hálójába lőtt.

San Marino utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségVereségVereségVereségVereségVereségDöntetlenVereségDöntetlen

Lengyelország utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségDöntetlenVereségDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenVereség

Inkább Lengyelország győzelem

Az elmúlt fél évben San Marino egyszer sem nyert hazai pályán és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Lengyelország egyszer sem nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Lengyelország az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, San Marino 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Lengyelország pedig idegenben egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez alapján Lengyelország szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben San Marino olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Olaszország U20, a Lettország vagy az Albánia. A Lengyelország gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Svédország, az Olaszország vagy a Hollandia. Lengyelország csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

San Marino 10068., Lengyelország 1247. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Lengyelország jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint Lengyelország válogatottja nyeri ezt a találkozót.