Főoldal » Meccsek » 2021. március 13. » Olympique Marseille - Brest

Olympique Marseille - Brest 3:1 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 18-án is volt Brest - Olympique Marseille mérkőzés!

Francia Bajnokság mérkőzés, 29. forduló - 2021. március 13. 17:00
Helyszín: Orange Vélodrome (Marseille)

Arkadiusz Milik ('45+1, 1-0), Lilian Brassier ('71, 1-1), Florian Thauvin ('88, 2-1), Mickaël Cuisance ('90+2, 3-1)

• Steve Mandanda az egyetlen a mezőnyből, aki kilenc Olympique Marseille - Brest mérkőzésen is szerepelt.

Olympique Marseille utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségDöntetlen

Brest utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségVereség

Inkább Brest győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Olympique Marseille csapatának kedvez (5:3).

Ebből a csapatok egyszer játszottak az Olympique Marseille stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, az Olympique Marseille csapatának kedvez (2:1).

Az elmúlt fél évben az Olympique Marseille háromszor nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Brest egyszer sem nyert idegenben, háromszor játszott döntetlent és négyszer kapott ki. A statisztika alapján az Olympique Marseille sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Francia Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Olympique Marseille 6 győzelmet, 4 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Brest pedig idegenben egyszer nyert, háromszor játszott döntetlent és nyolcszor kapott ki. Tehát az Olympique Marseille jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Olympique Marseille olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Olympiakos Pireus, az AS Monaco. A Brest pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Metz vagy a Guingamp. Az Olympique Marseille erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Olympique Marseille olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Nimes, a Lens vagy a St. Etienne. A Brest gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Reims, a Nantes vagy az Angers. Az Olympique Marseille csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Olympique Marseille 71., Brest 303. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Olympique Marseille jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Olympique Marseille csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.