Főoldal » Meccsek » 2023. május 7. » Nea Salamina - Anorthosis

Nea Salamina - Anorthosis 0:2 (0:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. december 23-án is volt Nea Salamina - Anorthosis mérkőzés!

Ciprusi Bajnokság mérkőzés, alsó ház, 10. forduló - 2023. május 7. 18:00
Helyszín: Stadio Ammochostos Epistrofi (Lárnaka)

Guerrero ('45+2, 11-esből, 0-1), Rodrigue Ninga ('90+6, 0-2)

• A mérkőzés mindkét gólja a a hosszabbításokban született, egy az első félidő, egy pedig a második félidő végén.
  • Anderson Correia az egyetlen a mezőnyből, aki tizenegy Nea Salamina - Anorthosis mérkőzésen is szerepelt.
  • A Nea Salamina már hat mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2023. április 7-én sikerült ellenfelet legyőzniük (a Karmiotissa csapatát).
  • Az Anorthosis már öt mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. április 12-én sikerült ellenfélnek legyőznie (az Akritas verte őket).

Nea Salamina utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenVereségVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemVereség

Anorthosis utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereség

Inkább Anorthosis győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Anorthosis csapatának kedvez (15:6).

Ebből a csapatok háromszor játszottak a Nea Salamina stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Anorthosis csapatának kedvez (7:1).

Az elmúlt fél évben a Nea Salamina kétszer nyert hazai pályán, háromszor játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Anorthosis háromszor nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Anorthosis az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Ciprusi Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Nea Salamina 6 győzelmet, 2 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Anorthosis pedig idegenben ötször nyert, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát a Nea Salamina jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Nea Salamina olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az AEK Larnaka, az Omonia Nikosia vagy az AEL Limassol. Az Anorthosis pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az AEL Limassol, a Nea Salamina vagy a Doxa Katokopia. A Nea Salamina erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Nea Salamina olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az AEL Limassol, az Anorthosis vagy az AEK Larnaka. Az Anorthosis gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Akritas, az Aris Limassol vagy az Olympiakos Nicosia. A Nea Salamina csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Nea Salamina 1222., Anorthosis 670. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Anorthosis jobb csapatnak tűnik.