Főoldal » Meccsek » 2015. május 31. » Napoli - Lazio

Napoli - Lazio 2:4 (0:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. január 28-án is volt Lazio - Napoli mérkőzés!

Serie A mérkőzés, 38. forduló - 2015. május 31. 20:45
Helyszín: Stadio San Paolo (Napoli)

Marco Parolo ('33, 0-1), Antonio Candreva ('45+1, 0-2), Gonzalo Higuaín ('55, 1-2), Gonzalo Higuaín ('64, 2-2), Ogenyi Onazi ('85, 2-3), Miroslav Klose ('90+2, 2-4)

• Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Marek Hamsík az egyetlen a mezőnyből, aki tizenöt Napoli - Lazio mérkőzésen is szerepelt.
  • A mérkőzésen nyolc játékost is kiállított a játékvezető: Faouzi Ghoulam,Marco Parolo.
  • A játékvezető a sok szabálytalanság miatt hat alkalommal osztott ki sárgalapot és kétszer piroslapot.

Napoli utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Lazio utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségGyőzelemVereségDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelem

Inkább Lazio győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben nyolcszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Napoli csapatának kedvez (15:7).

Ebből a csapatok négyszer játszottak a Napoli stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a Napoli csapatának kedvez (8:3).

Az elmúlt fél évben a Napoli ötször nyert hazai pályán, négyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Lazio ötször nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Lazio az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Serie A mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Napoli 8 győzelmet, 3 döntetlent és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Lazio pedig idegenben hatszor nyert, háromszor játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Tehát a Napoli jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Napoli olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Slovan Bratislava, az Inter vagy az AC Milan. A Lazio pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Napoli, az AC Milan vagy az Udinese. A Napoli erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Napoli olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Lazio vagy a Juventus. A Lazio gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Cesena vagy a Juventus. A Napoli csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Napoli 47., Lazio 86. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Napoli jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Napoli csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.