Főoldal » Meccsek » 2023. szeptember 10. » Montenegro - Bulgária

Montenegro - Bulgária 2:1 (1:0)

EB selejtező mérkőzés, G csoport - 2023. szeptember 10. 18:00
Helyszín: Stadion Pod Goricom (Podgorica)

Stefan Savic ('45+1, 1-0), Preslav Borukov ('79, 1-1), Stevan Jovetic ('90+6, 2-1)

Montenegro utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenVereségDöntetlenVereségGyőzelemVereségDöntetlenVereségVereségGyőzelem

Bulgária utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenDöntetlenVereségVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlen

Inkább Bulgária győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya Montenegro csapatának kedvez (1:0).

Az elmúlt fél évben Montenegro egyszer sem nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Bulgária egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Bulgária az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, az EB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Montenegro 1 döntetlent és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Bulgária pedig idegenben egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez kb. egyforma teljesítmény.
Az elmúlt egy évben Montenegro olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Finnország, a Szerbia vagy a Csehország. A Bulgária gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Litvánia, a Magyarország vagy a Svájc. Montenegro csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Montenegro 2288., Bulgária 2180. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Bulgária jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus Montenegro válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.