Főoldal » Meccsek » 2021. augusztus 22. » Lyon - Clermont

Lyon - Clermont 3:3 (3:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. május 11-én is lesz Clermont - Lyon mérkőzés!

Francia Bajnokság mérkőzés, 3. forduló - 2021. augusztus 22. 13:00
Helyszín: Groupama Stadium (Décines-Charpieu)

Moussa Dembele ('5, 11-esből, 1-0), Sinaly Diomande ('12, öngól, 1-1), Moussa Dembele ('21, 2-1), Lucas Paqueta ('45+1, 3-1), Elbasan Rashani ('80, 3-2), Elbasan Rashani ('90+1, 3-3)

• Volt, hogy a Lyon két góllal is vezetett, de végül a Clermont kiegyenlített.

Lyon győzelem:
46 tipp (97%)
Clermont győzelem:

Lyon utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenVereségVereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelem

Clermont utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereség

Inkább Clermont győzelem

Az elmúlt fél évben a Lyon háromszor nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Clermont négyszer nyert idegenben, ezzel minden meccsét megnyerve. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Clermont az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Francia Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Lyon 3 győzelmet, 1 döntetlent és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Clermont pedig idegenben egyszer nyert. Ez alapján a Clermont szerepelt jobban.
Az elmúlt egy évben a Lyon olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Wolfsburg, a Stade Rennes vagy az Angers. A Clermont pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Bordeaux, a St. Etienne vagy a Nantes. A Lyon erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Lyon olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Nice, a Lille vagy az AS Monaco. A Clermont gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Pau, a Caen vagy a Nancy. A Lyon csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Lyon 51., Clermont 291. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Lyon jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus a Lyon csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.