Főoldal » Meccsek » 2014. december 21. » Liverpool - Arsenal

Liverpool - Arsenal 2:2 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. február 4-én is volt Arsenal - Liverpool mérkőzés!

Premier Liga mérkőzés, 17. forduló - 2014. december 21. 17:00
Helyszín: Anfield (Liverpool), 44.700 néző

Philippe Coutinho ('45, 1-0), Mathieu Debuchy ('45+2, 1-1), Olivier Giroud ('64, 1-2), Martin Skrtel ('90+7, 2-2)

• Ezek a játékosok tizenkét Liverpool - Arsenal mérkőzésen is játszottak: Martin Skrtel, Steven Gerrard.

Liverpool utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségVereségVereség

Arsenal utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereségDöntetlenGyőzelem

Inkább Arsenal győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Arsenal csapatának kedvez (11:9).
Ebből a csapatok háromszor játszottak a Liverpool stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a Liverpool csapatának kedvez (6:5).

Az elmúlt fél évben a Liverpool háromszor nyert hazai pályán, ötször játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Arsenal négyszer nyert idegenben és háromszor kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Arsenal az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Premier Liga mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Liverpool 3 győzelmet, 3 döntetlent és 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Arsenal pedig idegenben háromszor nyert, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Tehát a Liverpool jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben a Liverpool olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Olympiakos Pireus, a Borussia Dortmund vagy az AC Milan. Az Arsenal pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Anderlecht, a Galatasaray vagy az Aston Villa. A Liverpool erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Liverpool olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Aston Villa, az AS Roma vagy a Chelsea. Az Arsenal gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a New York Red Bulls, a Stoke vagy a Swansea. A Liverpool csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Liverpool 23., Arsenal 15. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Arsenal jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus a Liverpool csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.