Főoldal » Meccsek » 2021. november 11. » Libanon - Irán

Libanon - Irán 1:2 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2022. március 29-én is volt Irán - Libanon mérkőzés!

VB selejtező mérkőzés, Ázsia-zóna, 3. forduló, A csoport - 2021. november 11. 13:00
Helyszín: Saïda International Stadium (Saïda)

Soony Saad ('37, 1-0), Sardar Azmoun ('90+1, 1-1), Ahmad Nourollahi ('90+5, 1-2)

• A csapatok 7 éve és 359 napja nem találkoztak egymással, utoljára 2013. november 19-én.

Libanon utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenGyőzelemVereségVereségGyőzelemDöntetlenVereség

Irán utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Irán győzelem

Az elmúlt fél évben Libanon egyszer nyert hazai pályán, ezzel minden meccsét megnyerve. Az elmúlt fél év mérlege szerint Irán háromszor nyert idegenben, ezzel minden meccsét megnyerve. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Irán az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Libanon 1 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, Irán pedig idegenben háromszor nyert. Ez alapján Irán szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben Libanon olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Srí Lanka. Az Irán pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Egyesült Arab Emírségek. Irán erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Libanon 2305., Irán 1168. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Irán jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint Irán válogatottja nyeri ezt a találkozót.