Főoldal » Meccsek » 2021. szeptember 1. » Kazahsztán - Ukrajna

Kazahsztán - Ukrajna 2:2 (0:1)

VB selejtező mérkőzés, Európa, D csoport - 2021. szeptember 1. 16:00
Helyszín: Astana Arena (Nur-Sultan)

Roman Yaremchuk ('2, 0-1), Ruslan Valiullin ('74, 1-1), Ruslan Valiullin ('90+6, 2-1), Danylo Sikan ('90+3, 2-2)

Kazahsztán utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenVereségVereségVereségDöntetlenVereségDöntetlenVereségGyőzelem

Ukrajna utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenDöntetlen

Inkább Ukrajna győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya 1:1, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.

Az elmúlt fél évben Kazahsztán egyszer sem nyert hazai pályán és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Ukrajna egyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette Ukrajna az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Kazahsztán 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Ukrajna pedig idegenben egyszer játszott döntetlent. Ez alapján Ukrajna szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben Kazahsztán olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Litvánia, a Fehéroroszország vagy a Franciaország. Az Ukrajna gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Svájc, a Lengyelország vagy a Hollandia. Ukrajna csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Kazahsztán 2581., Ukrajna 1360. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Ukrajna jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint Ukrajna válogatottja nyeri ezt a találkozót.