Főoldal » Meccsek » 2017. október 7. » Guinea - Tunézia

Guinea - Tunézia 1:4 (1:1)

VB selejtező mérkőzés, Afrika-zóna, 3. forduló, A csoport - 2017. október 7. 19:00
Helyszín: Stade du 28 Septembre (Conakry), 12.000 néző

Naby Keita ('37, 1-0), Youssef Msakni ('45+3, 1-1), Youssef Msakni ('74, 1-2), Mohamed Ben Amor ('83, 1-3), Youssef Msakni ('90+6, 1-4)

44%

• Youssef Msakni mesterhármast ért el a mérkőzésen.

Guinea utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlen

Tunézia utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemVereségVereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségVereség

Inkább Tunézia győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben kétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya Tunézia csapatának kedvez (4:2).
Az elmúlt fél évben Guinea háromszor nyert hazai pályán, ezzel minden meccsét megnyerve. Az elmúlt fél év mérlege szerint Tunézia egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent. A statisztika alapján Guinea sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Guinea 1 győzelmet és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Tunézia pedig idegenben egyszer nyert, egyszer játszott döntetlent. Ez alapján Tunézia szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben Guinea olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Szenegál, a Líbia vagy a Bissau-Guinea. A Tunézia pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Algéria, a Zimbabwe vagy a Líbia. Tunézia erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben Guinea olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Kongói Demokratikus Köztársaság. A Tunézia gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Basque Country. Guinea csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Guinea 1581., Tunézia 1211. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Tunézia jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus szerint Tunézia válogatottja nyeri ezt a találkozót.