Főoldal » Fórumok » Fluminense - Argentinos Juniors (2011. febr. 10.)

Fluminense - Argentinos Juniors (2011. febr. 10.)

Ez a fórum a 2011. február 10.-i Fluminense - Argentinos Juniors mérkőzésről szól.

2011. febr. 10. 15:14
Affene, most látom, hogy ha az a spori megadta volna azt a gólt, akkor én találtam volna el egyedül telibe ezt a meccset. Ez dühítő. Nem elég, hogy egy brazil csapat egy argentintól pontot szerzett. :D
2011. febr. 10. 15:09
nagyon köszi a munkát! :D
2011. febr. 10. 12:59

Ahogy ígértem a 2. félidő krónikája:

A szünetben Muricy Ramalho változtatott, az igen aktív Williams valószínűleg elfáradt a védők gyűrődésében, helyette Rodriguinho állt be a Fluminensébe. A 47. percben Souza balról ívelt be egy szabadrúgást úgy 18 méterről, a 16-oson belüli tömegben Mercier fején csúszott meg a labda, Navarro bravúrral hárított. Az50. percben Gum lekönyökölte véletlenül Salcedot, áll a játék, az Argentinos játékosát ápolni kell. Az 53 percben Rodriguinhot elkaszálta Obermann, meg is kapta érte a sárgát.Egy perccel később Rafael Moura ugrott ki, de a védők utolérték, s ő szabadrúgást akart, így feldobta magát. A bíró nem ette meg, sárgával jutalmazta a műesést.

Ebben az időszakba az Argentinos szinte ki sem jön a térfeléről. Az 58. percben Carlinhos balról beívelt, Moura 13-ról fejelt, Navarro sután ért bele, így a labda begurult a hálóba. (1-1) Hatalmas kapushiba volt! Középkezdés után rögtön labdaszerzés, s a támadás végén Souza lőtt a 16-os sarkáról, Navarro jóvá tette hibáját, nagyot védett. A 60. percben Carlinhos lőtt 25-ről, egy védőn megpattanva a labda mellé ment. A 63. percben Oberman helyett Hernandez állt be az Argentinosnál. A 64. percben Rodriguinho 20-ról kapu mellé tüzelt. Navarrotól bemehetett volna. A 71. percben Moura eladta félpályánál a labdát, Salcedo levitte azt a jobboldalon kétszer átverve André Luist, beívelt, Cavalieri rosszul jött ki, Gum állva nézte ahogy Niell elmegy mellette, s az üres hálóba belőtte a labdát (1-2) Semmiből jött a vezetés, a FLuminense védelme nagyon elbambult, s Cavalieri is úgy látszik megirigyelte Navarrot, neki is kellett bakiznia. A 73. percben a gólban nagyot bakizó Adré Luis helyett Marquinho áll be, ezáltal védő helyett támadót hozott be Ramalho, rohamozott a Fluminense az egyenlítésért. Ekkorra a játék azért kiegyenlítettebb lett. A 75. percben egy jobbról balra ívelt labdát Conca visszatett, (ha jól láttam Mercier aludt el mellőle), majd azt jobbról Marquinho középre tette, s a megbolondult védők között Moura befejelte az egyenlítést (2-2). Az Argentinos védői csak tátották a szájukat, mint kishal a parton.

76. perc: Edinho vágta fel Niellt, a sárga jogos. A szabdrúgásból kb. 22 méterre a kaputól Salcedo tüzelt mellé, Cavalieri rajta volt a labdán.

78. perc: Mariano jobbról beívelt, Marquinho védőjét megelőzve épp, hogy mellé lőtt 3 méterről szorongatott helyzetben.

83. perc: Escudero lőtt felé, nem volt túl veszélyes a lövés.

84. perc: Mariano feldobta magát a 16-oson berlül, nem kapott sárgát, az akció végén Conca melléfejelt.

Egy perccel később Basualdo helyére Bogado állt be., majd két perc múlva Ramalho újabb támadót küldött pályára, Valencia állt be a kitűnően játszó Souza helyére.

89. perc: Gentiletti vágta fel hátulról Diguinhot, sárga lap a jutalom.

Újabb csere, az Argentinos is kihasználta harmadik lehetőségét, Escudero helyett Berardo a pályán.

92. percben Niell ugrott ki jó lehetőségben, csak elfáradt, s elesett a labdában, így oda az akció.

Összességében a 2-2 megérdemelt eredmény, mert az első félidőben az Argentinos kontrái voltak veszélyesebbek, meg ugyebár egy gólt nem is adtak meg nekik, viszont a második félidő első 25 perce az csak a Fluminenséről szólt.

A Fluminensében Williams, Souza és Mariano játszott kiválóan, meg persze azért Mourát is ki kell emelni két gólja miatt (bár az Argentinos második gólja előtt ő adta el a labdát), s az elején még Diguinho is aktív volt a kezdőcsapatból, míg a cserékkel Ramalho jól járt, mert mind Rodriguinho, mind Marguinho új színt hozott a játékba. A leggyengébb láncszemek Gum és André Luis voltak a csapatnak.

Az Argentinosnál ki kell emelni Salcedot, Escuderot és Obermant, mindhárman jól játszottak, na meg persze Niell is két gólja miatt jó volt, bár ő az utolsó percben történő bakija miatt azért sokat rontott, ott eldönthette volna a meccset is. Itt is volt pár negatív játékos, leginkább Mercier, s Sabia is mintha láthatatlanságba burkolózott volna sokszor.

2011. febr. 10. 11:08

Épp most nézem felvételről gépről a meccset, próbálok egy rövid összefoglalót adni róla:

1. félidő:

A mérkőzés elején a Fluminense próbált támadni, de az Argentinos Juniors védelme stabil volt, így az első 10 percben két távoli átlövés jelentett csak veszélyt, az elsőt Williams a 2. percben, a másodikat Diguinho a 6-ban eresztette meg, mindkettő úgy 25-ről, az elsőt Navarronak védenie kellett, a második fölé ment. A 10. percben mulatságos szituáció történt, egy szabadrúgás beívelése után Williams csúsztatott, a labda fölé ment, s kb. 40 másodpercet kellett várni, mire a labdaszedő visszahozta a labdát. A fiatalember úgy 170 cm és 110 kg súlyú volt. :D Ezután kezdett éledezni az Argentinos, főleg a jobb oldalon vezetett támadásaiban volt élet, a Fluminense bal oldali védelme ugyanis Mariano vezérletével áthatolhatatlan volt. Talán az egész félidő alatt egyszer sem szabálytalankodott a tavaly Braziliában az év csapatába is beválasztott játékos. A 12. percben meg volt az első Argentinos helyzet is, Salcedo lőtt kapura egy jobbról jött beadás után, Cavalieri védett. 10 perc középpályás csata után a 22. percben Dario Conca passza után Williams lőtt 18 méterről, Navarroról kipattant ugyan a labda, de végül sikerült azt megszereznie. Ekkor felpörgött a játék, s jöttek a helyzetecskék. Két perc múlva Mercier tüzelt a hazai kapura úgy 35 méterről, csak 3 métert tévedett. Majd a kirúgás utána a hazaiak vezette támadás végén Sousa vette célba 27 méterről a vendégek kapuját, hullott lefele az ívelt labda, de végül picivel fölé ment. A 33. percben Torren felrúgta Diguinhot, amiért utólag megkapta a jogos sárgát. A 36. percben óriási bírói baki volt. Egy előnyszabályból indult támadás során (André Luis felvágta Basualdot) Salcedo ívelt be jobbról középre, s a menteni akaró Gumról Cavalieri mellett a gólvonal felé csorgott a labda. A visszaérő André Luis kivágta azt, de a videofelvételeken látszik, hogy már csak a gólvonal mögül, így az Argentinost egy jogos góltól fosztotta meg a bíró. Ilyenkor jó lett volna egy gólbíró is. A játékmegszakításnál André Luis megkapta a sárga lapját Basualdo felvágásáért. Pár perc eseménytelen játék után az Argentinos kapusa Navarro kapott sárga lapot a 43. percben időhúzásért. A 44. percben egy jobbról jövő szabadrúgás után, melyet Escudero ívelt be, Niell úgy 7 méterről a földre fejelte a labdát, mely az egyik védő jobb belsőjén kicsit irányt változtatva a tehetetlen Cavalieri mellett a hálóban landolt ki, így szünetben 0-1 az Argentinos Juniors-nak. A félidő végén még Rafael Moura két védő szorításában próbált ollózva egyenlíteni, de mellé ment a próbálkozás.

A második félidőről kb. egy óra múlva írok.