Főoldal » Meccsek » 2023. január 15. » Fortuna Sittard - PSV Eindhoven

Fortuna Sittard - PSV Eindhoven 2:2 (1:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. május 12-én is lesz Fortuna Sittard - PSV Eindhoven mérkőzés!

Holland Bajnokság mérkőzés, 16. forduló - 2023. január 15. 14:30
Helyszín: Fortuna Sittard Stadion (Sittard)

Inigo Córdoba ('45+1, 1-0), Xavi Simons ('65, 1-1), Ibrahima Sangaré ('76, 1-2), Burak Yilmaz ('90+9, 11-esből, 2-2)

• Jordan Teze az egyetlen a mezőnyből, aki kilenc Fortuna Sittard - PSV Eindhoven mérkőzésen is szerepelt.

Fortuna Sittard utolsó 10 meccse

Forma: VereségDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemVereségVereségDöntetlenVereségDöntetlen

PSV Eindhoven utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább PSV Eindhoven győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben ötször találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a PSV Eindhoven csapatának kedvez (16:2).

Ebből a csapatok kétszer játszottak a Fortuna Sittard stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, a PSV Eindhoven csapatának kedvez (7:2).

Az elmúlt fél évben a Fortuna Sittard egyszer sem nyert hazai pályán és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a PSV Eindhoven háromszor nyert idegenben és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a PSV Eindhoven az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Holland Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Fortuna Sittard 2 győzelmet, 1 döntetlent és 5 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a PSV Eindhoven pedig idegenben négyszer nyert és háromszor kapott ki. Ez alapján a PSV Eindhoven szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Fortuna Sittard olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Volendam vagy az Excelsior Rotterdam. A PSV Eindhoven pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Ajax, a FC Zürich. A PSV Eindhoven erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Fortuna Sittard olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Livingston, a FC Emmen vagy a Go Ahead Eagles. A PSV Eindhoven gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Cambuur, a Groningen vagy a Twente. A PSV Eindhoven csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Fortuna Sittard 1085., PSV Eindhoven 23. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a PSV Eindhoven jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint a PSV Eindhoven nyeri ezt a találkozót.