Főoldal » Meccsek » 2021. december 6. » Everton - Arsenal

Everton - Arsenal 2:1 (0:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. május 19-én is lesz Arsenal - Everton mérkőzés!

Premier Liga mérkőzés, 15. forduló - 2021. december 6. 21:00
Helyszín: Goodison Park (Liverpool)

Martin Odegaard ('45+2, 0-1), Richarlison ('79, 1-1), Demarai Gray ('90+2, 2-1)

• Seamus Coleman az egyetlen a mezőnyből, aki tizennyolc Everton - Arsenal mérkőzésen is szerepelt.

Everton utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségVereségDöntetlenVereségVereségVereségDöntetlenGyőzelemDöntetlen

Arsenal utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelem

Inkább Arsenal győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben ötször találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Everton csapatának kedvez (6:4).

Ebből a csapatok háromszor játszottak az Everton stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, az Everton csapatának kedvez (3:1).

Az elmúlt fél évben az Everton kétszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Arsenal kétszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Arsenal az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Premier Liga mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Everton 3 győzelmet, 1 döntetlent és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Arsenal pedig idegenben kétszer nyert, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát az Everton jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Everton olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Burnley, a Norwich vagy a Southampton. Az Arsenal pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Leicester, a Burnley vagy a West Bromwich. Az Arsenal erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben az Everton olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Watford, a West Ham United vagy a Liverpool. Az Arsenal gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Boreham Wood, a Brentford vagy a Hibernian. Az Everton csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Everton 124., Arsenal 19. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Arsenal jobb csapatnak tűnik.