CSKA Moszkva - Zenit Szentpétervár 1:3 (1:1)
Orosz Bajnokság mérkőzés, 28. forduló - 2026. május 2. 18:00
Góllövők:
Ivan Oblyakov ('4, 11-esből, 1-0), Igor Diveev ('30, 1-1), Alexander Sobolev ('51, 1-2), Luiz Henrique ('60, 1-3)
Mérkőzés összefoglaló:
Csapatfelállítás
CSKA Moszkva
Vladislav ToropDanil Krugovoi
Joao Victor
Milan Gajic
'59Kirill Danilov
Dmitri Barinov
'76Ivan Oblyakov (Matheus Alves, '82)
Matija Popovic
'46 (Matheus Reis, '57)Matvey Kislyak (Danila Kozlov, '82)
Luciano Gondou (Henrique, '66)
Tamerlan Musaev (Maksim Voronov, '82)
Zenit Szentpétervár
Denis AdamovDouglas
Vanja Drkusic
Nino
'19Igor Diveev
Wilmar Barrios
Wendel
Alexander Sobolev (Alexandr Erokhin, '90+3)
Maksim Glushenkov
'67 (Daniil Kondakov, '82)Luiz Henrique
Pedro Henrique (Román Vega, '88)
Érdekességek
- Ezek a játékosok 21 CSKA Moszkva - Zenit Szentpétervár mérkőzésen is játszottak: Alexandr Erokhin, Ivan Oblyakov.
- A CSKA Moszkva már öt mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2026. április 7-én sikerült ellenfelet legyőzniük (a Sovjetov csapatát).
- A Zenit Szentpétervár már tizenegy mérkőzés óta veretlen, utoljára 2026. március 8-án sikerült ellenfélnek legyőznie (a Gazovik Orenburg verte őket).
Tippek
CSKA Moszkva győzelem:
8 tipp (21%)
8 tipp (21%)
Döntetlen:
15 tipp (40%)
15 tipp (40%)
Zenit Szentpétervár győzelem:
14 tipp (37%)
14 tipp (37%)
Korábbi CSKA Moszkva - Zenit Szentpétervár mérkőzések:
CSKA Moszkva győzelem
2025. máj. 14. 2:0 (1:0)
2024. máj. 11. 1:0 (0:0)
2023. márc. 19. 1:0 (0:0)
(még 8)
Döntetlen
febr. 10. 2:2 / tizenegyesekkel 3:4 (1:1)
2025. aug. 3. 1:1 (0:1)
2025. márc. 1. 0:0
(még 14)
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
CSKA Moszkva utolsó 10 meccse
Forma: DöntetlenDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereségVereség
Zenit Szentpétervár utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem
Ajánlott videós összefoglalók
Orosz Bajnokság: 28. forduló további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább CSKA Moszkva győzelem
Inkább Zenit Szentpétervár győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben tizenkétszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya 10:10, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Ebből a csapatok négyszer játszottak a CSKA Moszkva stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a CSKA Moszkva csapatának kedvez (4:3).
Az elmúlt fél évben a CSKA Moszkva négyszer nyert hazai pályán, háromszor játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Zenit Szentpétervár négyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Zenit Szentpétervár az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, az Orosz Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a CSKA Moszkva 2 győzelmet, 1 döntetlent és 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Zenit Szentpétervár pedig idegenben háromszor nyert, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez alapján a Zenit Szentpétervár szerepelt jobban.
Az elmúlt egy évben a CSKA Moszkva olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Lokomotiv Moszkva, a FK Krasnodar vagy a FK Rostov. A Zenit Szentpétervár pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Dinamo Moszkva, a FK Krasnodar vagy a Baltika Kaliningrad. A CSKA Moszkva erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a CSKA Moszkva olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Dinamo Samarqand, a PFC Sochi. A Zenit Szentpétervár gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Gazovik Orenburg vagy a FK Krasnodar. A Zenit Szentpétervár csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
CSKA Moszkva 63., Zenit Szentpétervár 39. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Zenit Szentpétervár jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus látogatói összességében döntetlenre tippelnek.
A Focikatalógus szerint a Zenit Szentpétervár nyeri ezt a találkozót.






