Főoldal » Meccsek » 2022. július 10. » Cruz Azul - Pachuca

Cruz Azul - Pachuca 1:2 (0:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. január 14-én is volt Cruz Azul - Pachuca mérkőzés!

Mexikói Bajnokság mérkőzés, 2. forduló - 2022. július 10. 04:05
Helyszín: Estadio Azteca (Ciudad de México)

Gustavo Cabral ('36, 0-1), Luis Chávez ('45+1, 0-2), Santiago Giménez ('90+8, 11-esből, 1-2)

• Rafael Baca az egyetlen a mezőnyből, aki tizenhárom Cruz Azul - Pachuca mérkőzésen is szerepelt.

Cruz Azul utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenVereségGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlen

Pachuca utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenVereség

Inkább Pachuca győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben nyolcszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Cruz Azul csapatának kedvez (7:5).

Ebből a csapatok négyszer játszottak a Cruz Azul stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a Cruz Azul csapatának kedvez (6:2).

Az elmúlt fél évben a Cruz Azul egyszer sem nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Pachuca kétszer nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Pachuca az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Mexikói Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Cruz Azul 3 győzelmet, 1 döntetlent és 6 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Pachuca pedig idegenben ötször nyert, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Ez alapján a Pachuca szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Cruz Azul olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Montréal, az UNAM Pumas vagy a Club Atlas. A Pachuca pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a CF América, a Toluca vagy a Club Atlas. A Pachuca erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben a Cruz Azul olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Atlético San Luis, a Puebla vagy a Club Necaxa. A Pachuca gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Club Atlas, az Atlanta United vagy az UNAM Pumas. A Pachuca csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Cruz Azul 906., Pachuca 1070. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Cruz Azul jobb csapatnak tűnik.