Főoldal » Meccsek » 2016. szeptember 2. » Botafogo - Cruzeiro

Botafogo - Cruzeiro 2:5 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 14-én is volt Cruzeiro - Botafogo mérkőzés!

Brazil Kupa mérkőzés, nyolcaddöntő - 2016. szeptember 2. 01:00
Helyszín: Estádio Luso-Brasileiro (Rio de Janeiro, Rio de Janeiro)

Sassá ('38, 1-0), Ramon Ávila ('45+1, 1-1), Emerson ('59, öngól, 1-2), Neilton ('60, 2-2), Ramon Ávila ('64, 2-3), Robinho ('67, 2-4), Henrique ('90+2, 2-5)

• Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Henrique az egyetlen a mezőnyből, aki kilenc Botafogo - Cruzeiro mérkőzésen is szerepelt.
  • A Cruzeiro már hat mérkőzés óta veretlen, utoljára 2016. július 31-én sikerült ellenfélnek legyőznie (a Santos verte őket).

Botafogo utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenDöntetlenDöntetlen

Cruzeiro utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereségVereségGyőzelemVereségVereség

Inkább Cruzeiro győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Cruzeiro csapatának kedvez (4:2).

Ebből a csapatok kétszer játszottak a Botafogo stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, a Cruzeiro csapatának kedvez (2:1).
Az elmúlt fél évben a Botafogo ötször nyert hazai pályán, háromszor játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Cruzeiro négyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. A statisztika alapján a Botafogo sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Brazil Kupa mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Botafogo 2 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, a Cruzeiro pedig idegenben kétszer nyert. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Az elmúlt egy évben a Botafogo olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Palmeiras, az Atlético PR vagy a Sport Recife. A Cruzeiro pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Atlético Mineiro, a Botafogo vagy az EC Vitória. A Cruzeiro erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Botafogo olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Cruzeiro vagy a Sao Paulo. A Cruzeiro gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Santa Cruz FC, a Chapecoense. A Botafogo csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Botafogo 242., Cruzeiro 102. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Cruzeiro jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus szerint a Cruzeiro nyeri ezt a találkozót.