Főoldal » Meccsek » 2023. június 4. » Atalanta - Monza

Atalanta - Monza 5:2 (2:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 21-én is volt Monza - Atalanta mérkőzés!

Serie A mérkőzés, 38. forduló - 2023. június 4. 21:00
Helyszín: Gewiss Stadium (Bergamo)

Teun Koopmeiners ('12, 1-0), Teun Koopmeiners ('45+1, 2-0), Andrea Colpani ('51, 2-1), Rasmus Höjlund ('74, 3-1), Teun Koopmeiners ('79, 4-1), Andrea Petagna ('81, 4-2), Luis Muriel ('90+2, 5-2)

Mérkőzés összefoglaló:

• Öt különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Teun Koopmeiners mesterhármast ért el a mérkőzésen.

Korábbi Atalanta - Monza mérkőzések:

Atalanta győzelem

2022. szept. 5. 2:0 (0:0)

2011. aug. 10. 1:1 (1:0)
Monza győzelem

Atalanta utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségGyőzelem

Monza utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereség

Inkább Monza győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya az Atalanta csapatának kedvez (2:0).

Az elmúlt fél évben az Atalanta négyszer nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Monza háromszor nyert idegenben, háromszor játszott döntetlent. Ez kb. egyforma teljesítmény.

Ha az elmúlt egy évben, a Serie A mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Atalanta 6 győzelmet, 1 döntetlent és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Monza pedig idegenben hatszor nyert, négyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez alapján a Monza szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben az Atalanta olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az AS Roma, az Empoli vagy a Sampdoria. A Monza pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Juventus, az Inter vagy a Sassuolo. A Monza erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Atalanta olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Lecce, a Bologna. A Monza gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Salernitana vagy a Juventus. A Monza csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Atalanta 156., Monza 1201. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Atalanta jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus erre a mérkőzésre döntetlent tippelne.