Főoldal » Meccsek » 2022. május 8. » Aluminij - Olimpija Ljubljana

Aluminij - Olimpija Ljubljana 2:3 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. április 20-án is volt Olimpija Ljubljana - Aluminij mérkőzés!

Szlovén Bajnokság mérkőzés, 34. forduló - 2022. május 8. 20:15
Helyszín: Sportni Park Aluminij (Kidricevo)

Haris Kadric ('22, 1-0), Mario Kvesic ('45+1, 1-1), Timi Elsnik ('50, 1-2), Luka Petek ('86, 2-2), Nik Prelec ('90+3, 2-3)

• A mérkőzés mind az öt gólját különböző játékos szerezte.
  • Aljaž Ploj az egyetlen a mezőnyből, aki tizenhat Aluminij - Olimpija Ljubljana mérkőzésen is szerepelt.
  • Az Aluminij már 21 mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2021. november 27-én sikerült ellenfelet legyőzniük (a Tabor Sezana csapatát).

Aluminij utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségVereségDöntetlenVereségVereségDöntetlenDöntetlenVereségDöntetlen

Olimpija Ljubljana utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenVereségVereségGyőzelemDöntetlen

Inkább Olimpija Ljubljana győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben tizenegyszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Olimpija Ljubljana csapatának kedvez (19:9).
Ebből a csapatok ötször játszottak az Aluminij stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, az Aluminij csapatának kedvez (4:2).

Az elmúlt fél évben az Aluminij egyszer sem nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Olimpija Ljubljana egyszer nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Olimpija Ljubljana az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Szlovén Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Aluminij 1 győzelmet, 3 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Olimpija Ljubljana pedig idegenben kétszer nyert, kétszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Ez alapján az Olimpija Ljubljana szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben az Aluminij olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Tabor Sezana. Az Olimpija Ljubljana pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Radomlje. Az Olimpija Ljubljana erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Aluminij olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Bravo, a NS Mura vagy a Radomlje. Az Olimpija Ljubljana gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a NS Mura, a Koper vagy az Osijek. Az Olimpija Ljubljana csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Aluminij 756., Olimpija Ljubljana 140. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Olimpija Ljubljana jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Olimpija Ljubljana nyeri ezt a találkozót.