Főoldal » Meccsek » 2017. február 16. » Alkmaar - Lyon

Alkmaar - Lyon 1:4 (0:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2017. február 23-án is volt Lyon - Alkmaar mérkőzés!

Európa-Liga mérkőzés, 16 közé jutás - 2017. február 16. 19:00
Helyszín: AFAS Stadion (Alkmaar)

Lucas Tousart ('26, 0-1), Alexandre Lacazette ('45+2, 0-2), Alexandre Lacazette ('57, 0-3), Alireza Jahanbakhsh ('68, 1-3), Jordan Ferri ('90+5, 1-4)

Alkmaar utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemVereség

Lyon utolsó 10 meccse

Forma: VereségGyőzelemVereségVereségVereségGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Lyon győzelem
Az elmúlt fél évben az Alkmaar négyszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Lyon négyszer nyert idegenben és négyszer kapott ki. A statisztika alapján az Alkmaar sikeresebb volt a közelmúltban.

Az elmúlt egy évben az Alkmaar olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Zenit Szentpétervár, a Heerenveen vagy a Nijmegen. A Lyon pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Dinamo Zágráb, az AS Monaco vagy a Lille. A Lyon erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben az Alkmaar olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Maccabi Tel Aviv, a Feyenoord vagy a PSV Eindhoven. A Lyon gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Caen, a Lorient vagy a Dijon. Az Alkmaar csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Alkmaar 61., Lyon 44. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Lyon jobb csapatnak tűnik.