Főoldal » Meccsek » 2022. december 31. » Al Raed - Al Taawoun

Al Raed - Al Taawoun 2:3 (1:2)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. március 16-án is volt Al Raed - Al Taawoun mérkőzés!

Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzés, 11. forduló - 2022. december 31. 16:00
Helyszín: King Abdullah Sport City Stadium (Buraydah)

Alejandro Romero ('5, 0-1), Naldo ('40, 0-2), Julio Tavares ('45+4, 1-2), Leandre Tawamba Kana ('84, 1-3), Mohamed Fouzair ('90+4, 11-esből, 2-3)

• A mérkőzés mind az öt gólját különböző játékos szerezte.
  • Ahmad Al Harbi, Abdullah Al Fahad és Leandre Tawamba Kana összesen kilenc Al Raed - Al Taawoun mérkőzésen szerepeltek.
  • Ez volt Leandre Tawamba Kana 4. gólja, melyet az Al Raed hálójába lőtt.

Al Raed utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségVereségVereségVereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelem

Al Taawoun utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelem

Inkább Al Taawoun győzelem

A két csapat az elmúlt 3 évben ötször találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Taawoun csapatának kedvez (9:7).

Ebből a csapatok kétszer játszottak az Al Raed stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Al Taawoun csapatának kedvez (5:1).

Az elmúlt fél évben az Al Raed egyszer sem nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Al Taawoun kétszer nyert idegenben és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Al Taawoun az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Al Raed 2 győzelmet és 3 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Al Taawoun pedig idegenben háromszor nyert, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Ez alapján az Al Taawoun szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben az Al Raed olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Al Wehda vagy az Al Adalh. Az Al Taawoun pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Al-Hilal, az Al Ittifaq. Az Al Taawoun erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Al Raed olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Al Ta'ee, az Al-Ittihad. Az Al Taawoun gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Abha vagy az Al-Ittihad. Az Al Taawoun csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.

Al Raed 1833., Al Taawoun 1571. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Taawoun jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus szerint az Al Taawoun nyeri ezt a találkozót.