Főoldal » Meccsek » 2023. február 10. » Al Raed - Abha

Al Raed - Abha 3:1 (1:1)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. december 29-én is volt Al Raed - Abha mérkőzés!

Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzés, 16. forduló - 2023. február 10. 14:00
Helyszín: King Abdullah Sport City Stadium (Buraydah)

Nawaf Alsadi ('41, 0-1), Damjan Djokovic ('45+2, 1-1), Mohamed Fouzair ('88, 2-1), Mohamed Fouzair ('90+13, 3-1)

• Ezek a játékosok nyolc Al Raed - Abha mérkőzésen is játszottak: Ahmad Al Harbi, Abdullah Al Fahad, Saad Dguir.

Al Raed utolsó 10 meccse

Forma: VereségVereségDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemVereségVereségVereségVereség

Abha utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemVereségGyőzelemVereségVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem

Inkább Abha győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben ötször találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Raed csapatának kedvez (7:4).

Ebből a csapatok kétszer játszottak az Al Raed stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, az Al Raed csapatának kedvez (3:1).

Az elmúlt fél évben az Al Raed egyszer sem nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Abha egyszer nyert idegenben és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette az Abha az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Szaúd-Arábiai Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Al Raed 2 győzelmet, 1 döntetlent és 5 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Abha pedig idegenben háromszor nyert és négyszer kapott ki. Ez alapján az Abha szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben az Al Raed olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Al Wehda vagy az Al Adalh. Az Abha pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Al Taawoun, az Al Baten. Az Abha erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Az elmúlt egy évben az Al Raed olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Al Ta'ee, az Al Feiha vagy az Al Taawoun. Az Abha gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Al Wehda, az Al Fateh vagy az Al Ittifaq. Az Abha csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Al Raed 1823., Abha 2370. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Raed jobb csapatnak tűnik.