Főoldal » Meccsek » 2021. november 25. » Al Ahly - Smouha

Al Ahly - Smouha 4:1 (2:0)

Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. május 19-én is lesz Smouha - Al Ahly mérkőzés!

Egyiptomi Bajnokság mérkőzés, 6. forduló - 2021. november 25. 15:00
Helyszín: WE Al-Ahly Stadium (al-Qāhirah)

Ayman Ashraf ('31, 1-0), Percy Tau ('35, 2-0), Hussein El Shahat ('67, 3-0), Mohamed Metwaly ('67, 3-1), Percy Tau ('80, 4-1)

• Waleed Soliman és Ayman Ashraf összesen tizenkét Al Ahly - Smouha mérkőzésen szerepeltek.
  • Az Al Ahly az utolsó hét mérkőzését mind megnyerte. A csapat veretlenségi sorozata már 31 mérkőzés óta tart. Utoljára a Ghazl El Mehalla ellen szenvedtek vereséget 2021. május 3-án.

Al Ahly utolsó 10 meccse

Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelem

Smouha utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlen

Inkább Smouha győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Ahly csapatának kedvez (9:3).

Ebből a csapatok háromszor játszottak az Al Ahly stadionjában, a gólarány 3:3, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben az Al Ahly négyszer nyert hazai pályán, ezzel minden meccsét megnyerve. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Smouha egyszer sem nyert idegenben, kétszer játszott döntetlent. A statisztika alapján az Al Ahly sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, az Egyiptomi Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Al Ahly 6 győzelmet és 3 döntetlent könyvelhetett el. A vendég csapat, a Smouha pedig idegenben háromszor nyert, háromszor játszott döntetlent. Tehát az Al Ahly jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Al Ahly olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. az Al Masry, az ES Tunis vagy az ENPPI. A Smouha pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. az Al Masry, a Pyramids vagy az Aswan. Az Al Ahly erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).

Al Ahly 394., Smouha 1105. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Ahly jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Al Ahly csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.