Főoldal » Meccsek » 2022. február 4. » Al Ahli Doha - Al Khor

Al Ahli Doha - Al Khor 6:3 (3:1)

Katari Bajnokság mérkőzés, 17. forduló - 2022. február 4. 14:35
Helyszín: Hamad bin Khalifa Stadium (Al-Ahli Stadium)

Ahmed Al Mohanadi ('7, 0-1), Abdulla Issa Al-Salati ('12, 1-1), José Ángel Pozo ('22, 2-1), Al Doukali Sayed ('45+2, 3-1), Pierre-Michel Lasogga ('52, 3-2), Al Doukali Sayed ('60, 4-2), Abdulrahman Al Harazi ('68, 5-2), Juma Al Habsi ('76, 5-3), Mohammadhossein Kananizadegan ('90+1, 11-esből, 6-3)

• Nyolc különböző játékos is betalált az ellenfél kapujába.
  • Ali Ahmed Qadry az egyetlen a mezőnyből, aki tizenöt Al Ahli Doha - Al Khor mérkőzésen is szerepelt.
  • Az Al Khor már hat mérkőzés óta nyeretlen, utoljára 2021. december 30-án sikerült ellenfelet legyőzniük (a Qatar SC csapatát).

Al Ahli Doha utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemVereségVereségDöntetlen

Al Khor utolsó 10 meccse

Forma: DöntetlenDöntetlenVereségDöntetlenDöntetlenGyőzelemVereségDöntetlenVereségGyőzelem

Inkább Al Khor győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben hatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya az Al Ahli Doha csapatának kedvez (10:9).

Ebből a csapatok háromszor játszottak az Al Ahli Doha stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, az Al Khor csapatának kedvez (5:4).
Az elmúlt fél évben az Al Ahli Doha háromszor nyert hazai pályán és négyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Al Khor egyszer sem nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. A statisztika alapján az Al Ahli Doha sikeresebb volt a közelmúltban.

Ha az elmúlt egy évben, a Katari Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, az Al Ahli Doha 3 győzelmet, 2 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Al Khor pedig idegenben négyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát az Al Ahli Doha jobban szerepelt.

Az elmúlt egy évben az Al Ahli Doha olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. az Omán U23, az Al-Wakra vagy az Al-Gharrafa. Az Al Khor gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Al Shamal, az Al-Wakra vagy a Qatar SC. Az Al Khor csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Al Ahli Doha 1486., Al Khor 1812. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Al Ahli Doha jobb csapatnak tűnik.

A Focikatalógus az Al Ahli Doha csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.